Havarijní pojištění vozu

Chrání Vaše vozidlo před škodami vzniklými v důsledku odcizení vozidla, havárie, vandalismu, neoprávněného užití vozidla nebo v případě živelných pohrom

Co je havarijní pojištění?

Havarijní pojištění je určeno k ochraně vozidla před škodami způsobenými živly nebo vzniklými v důsledku havárie, odcizení, vandalismu či neoprávněného užití vozidla. Pokud budete mít uzavřeno havarijní pojištění, pojišťovna vám v uvedených případech vyplatí náhradu škody, kterou na vozidle utrpíte. Přestože havarijní pojištění není povinné, jeho uzavření je třeba vždy zvážit.

Při dopravní nehodě slouží havarijní pojištění ke krytí škod na vlastním automobilu. V případě zavinění druhou osobou je škoda hrazena z povinného ručení viníka. Plnění tedy nelze uplatnit ze svého havarijního pojištění, ale dojde k vyplacení náhrady z pojistné smlouvy povinného ručení osoby, která Vám způsobila škodu na vozidle.

 

Základní rizika havarijního pojištění

V podstatě existují čtyři rizika proti kterým se můžete pojistit.:

 • Havárie
 • Odcizení
 • Zničení či poškození živlem
 • Zásah cizí osoby (vandalismus)

 

Pojišťovny nabízejí různé kombinace uvedených rizik a klient se může rozhodnout, proti kterým se chce pojistit. Jednotlivá rizika lze uzavírat buď jako komplexní pojištění tzv. Allrisk (havárie, živel, odcizení, vandalismus), a nebo v kombinaci (havárie + živel) nebo (odcizení + živel)

 

Připojištění k havarijnímu pojištění

Kromě základních existují i další vedlejší rizika, která je možné připojistit:

 • čelní sklo
 • zavazadla a věcí osobní potřeby
 • úraz přepravovaných osob
 • mimořádná výbava
 • náklady spojené s náhradním vozidlem

 

Výše pojistného

U havarijního pojištění není cena hlavním hlediskem pro posouzení, důležitější je kvalita pojištění. Ta se odvíjí od limitů plnění, které pojišťovna v případě pojistné události poskytne, kvality asistenčních služeb a rychlosti likvidace. Výše pojistného není odvislá jen od typu vozidla, jeho pořizovací ceny, ale ovlivňuje ji i mnoho dalších faktorů.

 

 • typ a značka vozidla
 • pořizovací cena vozidla
 • stáří vozidla (čím starší vozidlo, tím levnější pojistné)
 • zvolené riziko pojištění (odcizení, havárie, živel, kompletní)
 • zvolená spoluúčast (čím větší spoluúčast, tím levnější pojistné)
 • bydliště majitele vozidla (region)
 • frekvence platby
 • bezeškodní průběh předchozího pojištění

 

Kombinace havarijního pojištění a povinného ručení

Většina pojišťoven, které nabízejí povinné ručení, nabízí havarijní pojištění jako doplněk k pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla za zvýhodněných podmínek. Je proto výhodné pořizovat obě pojištění současně a zvážit možnost jejich sjednání u jedné pojišťovny. Uzavřením havarijního pojištění spolu s povinným ručením získáte nejen slevu na toto pojištění, ale lepší asistenční služby a další výhody.

Porovnáme nabídky pojišťoven a vybereme to nejlepší havarijní pojištění!

Sjednejte si schůzku

Září 2021
Po Út St Čt
3031123
678910
1314151617
2021222324
272829301

Může se Vám také hodit

Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti kryje škody na vybavení domácnosti a

Více informací

Povinné ručení vozu

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (nazývané též povinné

Více informací

Správa pojištění

Správa pojištění je činnost směřující k zabezpečení trvání

Více informací

Guaranteed Asset Protection

Pojištění aktuální ceny vozu v den koupě, která

Více informací

Havarijní pojištění auta není povinné, ale fakta hovoří pro jeho sjednání. V České republice se každou hodinu stane deset dopravních nehod a odcizeno je jedno a půl vozidla. Pokud jste nehodu nezpůsobili vy, je škoda hrazena z povinného ručení viníka. Ukradené auto vám ale nikdo nezaplatí. Pouze havarijní pojištění pokryje škodu nejen v případě nehody nebo krádeže, ale také když vám auto poničí vandalové či kroupy.

Havarijní pojištění pokrývá škodu na vozidle způsobenou havárií, krádeží, vandalismem anebo přírodním živlem. Zároveň se lze pojistit proti vykradení vozidla či srážce se zvěří. Doporučujeme při výběru balíčku zohlednit vaši osobní situaci a míru rizika. Pokud máte starý vůz, nebudou vás tolik trápit oděrky a škrábance jako majitele nového auta. Stejně tak je vyšší riziko krádeže u aut zaparkovaných na ulici než u garážovaných vozidel.

Pojišťovny nabízejí různé varianty pojištění, které se liší rozsahem pojištěných událostí a také spoluúčastí. V současnosti existují rovněž balíčky All Risk, které kryjí veškerá rizika a mají nulovou spoluúčast.

Pojistku je možné sjednat i na kratší dobu, například letní dovolenou – jen počítejte s vyšší částkou za den. Krátkodobé pojištění je možné si sjednat od 14 dnů do 3 měsíců.

 • Do havarijního pojištění nespadají škody, které zapříčiníte druhým a třetím osobám. Tyto škody jsou kryty povinným ručením – pro své vlastní dobro byste neměli bez povinného ručení vůbec vyjíždět na silnici.

Potřebujete pomoc?

Jsem makléřka, která Vám připraví pojištění na míru. Na trhu s pojištěním se pohybuji již od roku 2012, proto vám nabízím své zkušenosti

Spolupracující pojištovny